[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”grid” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” z_index=””][vc_column][vc_column_text]Kitesurfing – wodny sport ekstremalny

Kitesurfing — sport wodny, jedna z odmian surfingu, technicznie podobny do wind-surfingu, jednak różni się znacząco w sposobie i prowadzeniu deski. W kite surfingu deskę kite prowadzi się podobnie podczas jazdy na fali, na krawędzi agresywne ostrząc pod wiatr, w wind surfing, wind-surfingu natomiast deska płynie płasko po tafli wody. Kiteboarding uprawiany jest na jeziorach i również oceanach. W okolicy Kite surferów zazwyczaj można zobaczyć w województwie zachodniopomorskim w okolicach Dziwnówka, Wolina i Szczecina i w okolicy zatoce Gdańskiej w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Chałup.

Kitesurfing sprzęt

Bar do kitesurfingu, bywa zrobiony z materiałów lub włókien węglowych, w skład wchodzą 4′ lub 5 linek długości około kilkudziesięciu metrów, linek de powera, pomagającej w regulowania mocy kajta i Chicken Loopa, pętla mocująca bar do trapezu.

DESKI KITE

Deski kite produkowane z aspiracją do kitesurfingu mają długość od 1 do 2 metrów RODZAJE DESEK DO KITE Twin Tip – deski pozwalające na pływanie w dowolnych kierunkach, gdzie dziób i rufa wyglądają zazwyczaj identycznie Deski WAVE – deski stylem podobne do deski surfingowe, rozbudowane w tzw. STRAPY – paski zapewniające przyczepność deski z nogami kitesurfera. Polecane do pływania na falach, wyścigów i rekordów szybkości. Deski kite pływają same na wodzie, jednak podtapiają się pod ciężkością ridera. Podczas halsowania unoszą się na wodzie dzięki sile ciągu kajta. Odpowiedni kształt, rozmiar i wyporność dobiera się do ciężkości, umiejętności i upodobań kitesurfera.

Latawiec do kitesurfingu, jest to źródło energii napędowej, może mieć powierzchnię od czterech do dwudziestu -(wymiar naklejony jest zazwyczaj na boku części kajta podany w metrach do kwadratu). Im większy latawiec do kitesurfingu, tym większa jego moc. Profesjonalni sportowcy posiadają minimum cztery latawce w różnych wielkościach i możliwe jest wykorzystywanie ich w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Większy latawiec kite przeważnie kupują osoby ciężkie i gdy wiatr jest słabszy, latawic mniejszy – osoba, kitesurferzy lżejsi, i gdy wiatr są bardzo silny. Właściwe dobranie latawca pomaga zachować prawidłowe bezpieczeństwo.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]