Kitesurfing jakiś czas temu miał dołączyć do dyscyplin olimpijskich

Kiedy rozmyślamy o spędzaniu wolnego czasu gdzieś nad morzem, w głowie przewijają się głównie myśli o słońcu, które nagrzewa piasek. O leżeniu całymi godzinami na plaży i nie robieniu zupełnie niczego, oprócz popijania smacznych napojów a także zażywania słonecznych kąpieli. Myśląc o nadmorskich plażach przed oczami mamy wrzaski młodych osób, chodzących w kółko oraz krzyczących tyle ile się da, zachwalających ich orzeszki, kukurydzę czy nachosy. W wyobrażeniach mamy maluchy wbiegające do wody z okrzykiem szczęścia na widok fal a także ich rodziców pilnujących ich krok w krok.Ale jak myślimy o trochę bardziej sportowych rozrywkach nad naszym pięknym morzem Bałtyckim? Sporej ilości ludziom automatycznie skojarzy się siatkówka na plaży. Sport z roku na rok coraz bardziej popularniejszy, ponieważ to sport niepotrzebujący dużego wkładu finansowego. Co jednak ze sportami wodnymi? Widzimy piękne łódeczki, motorówki, masę ludzi na skuterach pędzących poprzez fale. Nie widzimy natomiast surferów których często możemy oglądać w zagranicznych filmach traktujących o wakacjach. Absolutnie prawdą jest, że na tego typu rozrywkę trzeba odpowiednich warunków oraz olbrzymich fal. Niemniej jednak z tym również sobie poradziliśmy i nad naszym morzem bardzo popularny stał się sport, który wykorzystuje siłę wiatru do wprawienia deski w ruch w postaci podmuchów w latawiec. Sportem o którym mowa jest oczywiście Kite. Można spostrzec pełno latawców które unoszą się nad morzem, połączonych specjalnymi linkami z ludźmi którzy czasami wyczyniają wręcz niesamowite akrobacje. Napędzani poprzez siłę wiatru, mogą wręcz unosić się w powietrzu na wysokość parę metrów, jednocześnie robiąc fikołki, salta oraz pozostałe sztuczki lub po prostu radując się jazdą po wysokich falach. Specjalne latawce do kitesurfingu wpisały się już na tyle w nasz nadmorski krajobraz, że możemy zobaczyć je często już z miasta w którym aktualnie przebywamy. Bliżej portów czy też plaż orientujemy się, że jest ich znacznie dużo więcej aniżeli myśleliśmy.

Kiteboarding to moc życia

Kitesurfing jest niezwykle popularnym sportem, a przemawia za tym głównie to, że Kitesurfing jakiś czas temu miał dołączyć również do pozostałych dyscyplin olimpijskich na igrzyskach w Rio de Janeiro, jednakże decyzją światowej federacji żeglarskiej został wykreślony z listy.Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii zabawa ta staje się coraz mniej wymagająca. Latawce do niego spinane są teraz ze sportowcami przy pomocy specjalnych haków, przez co praktycznie nie trzeba w ogóle używać siły rąk. Sport ten nie jest w ogóle tak skomplikowany do nauki, wystarczy tylko parę dni, żeby się śmigać na falach.Jedyne co potrzebujemy to odrobina chęci, wypożyczony właściwy sprzęt oraz – jak w każdym innym sporcie – odpowiedni strój, jakim w tym wypadku jest pianka neoprenowa. Pianki znacząco poprawiają termiczny komfort w warunkach, w jakich uprawia się ten sport. Zapobiegają przede wszystkim aby organizm nie wychłodził się po dłuższym przebywaniu w wodzie. Kombinezony tego typu dzieli się na parę rodzajów, między innymi pod kątem absorpcji wody – na suche a ponadto mokre. Jak można oczywiście przewidzieć, te drugie dużo szybciej nabierają wody. Pianki neoprenowe powinniśmy dostosowywać do temperatury występującej na zewnątrz jak i w morzu, a oprócz tego do wszelkich naszych pozostałych preferencji.

Odwiedź też kitesurfingsklep.pl