Bardzo duży dom bez wątpienia daje nam faktycznie ogrom rozmaitych możliwości, a z kolei małe mieszkanka znacząco nas ograniczają. Jeśli na razie musimy przywyknąć do życia w malutkiej kawalerce, której wielkość jest mniejszy niż 30 metrów kwadratowych, musimy obowiązkowo rozsądnie ją urządzić a także jak najlepiej wykorzystać jej całą przestrzeń, aby na maksa wykorzystać każde wolne miejsce. Najgorzej będzie zająć się holem. Jeżeli calusieńkie nasze mieszkanko jest stosunkowo niewielkie, to pomieszczenie bez wątpienia przeraża nas własną ciasnotą. Trudno jest dobrać wieszaki do przedpokoju, które nie przytłoczyłyby jego wielkości i nie utrudniłyby nam tym samym przemieszczania się po naszym małym mieszkanku. Bywa to trudne, niemniej jednak do wykonania. Wypróbujmy wykorzystać w projekcie naszego małego przedpokoju kilka sprawdzonych sztuczek, które potrafią pod optycznym kątem powiększyć nawet te malutkie pomieszczenie. Zwłaszcza – wykorzystajmy światło. Do holu w naszym mieszkaniu być może nie wpada ani trochę światła (jako że przedpokoje zwykle nie mają okien), dlatego konieczne trzeba okna czymś zastąpić. A więc kupmy kilka najzwyklejszych plafonów lub malutkich lampeczek. Rozmieśćmy je na całej powierzchni sufitu, budując dodatkowo fantastyczny element dekorujący przestrzeń tego pomieszczenia. Wybierzmy lampy o prostym fasonie i dosyć małe, które nie będą przyciągać niepotrzebnej uwagi. Obowiązkowo zaopatrzmy je w żarówki typu led, które zapewniają przyjazne a także delikatne światło. Tego typu żarówki nie będą nas razić w oczy, a jedynie pod kątem wizualnym powiększą nasz hol. Na późniejszym etapie dobierzmy do tego niewielkiego pomieszczenia pasujące meble. Niezbędna będzie i półka na obuwie, i większa szafa na ciuchy. Wybierzmy meble które pochodzą z jednego kompletu. Nie kombinujmy z połączeniem produktów występujących w odmiennych seriach. Jeżeli za bardzo nie znamy się na aranżacji wnętrz, tego typu połączenie zwyczajnie nam nie wyjdzie i do naszego przedpokoju wprowadzi jedynie niepotrzebny chaos bądź zamęt. Zdecydujmy się na meble z jednej kolekcji, koniecznie decydując się na te o jasnych kolorach. Myślę, że najlepiej jeśli byłby to czysta biel, beż lub też brąz. Barwy te nie przykuwają tak uwagi, za sprawą czego doskonale komponują się z pomieszczeniami w niewielkich rozmiarach. Szukając idealnych mebli do swojego przedpokoju, zwróćmy też swoją uwagę na ich kształty. Wszystkie nietypowe formy, które uzupełniane są różnymi ozdobieniami, mogą nam się jak najbardziej spodobać, ale pamiętajmy, że są one wyjątkowo efektowne i poprzez to mogą zagracić calusieńką przestrzeń w naszym holu. Najprostsze rozwiązania są przeważnie idealnym rozwiązaniem. Meble które posiadają kształty geometryczne stworzą nowoczesną aranżację, która zaszokuje nas swoją efektywnością. Właśnie o to przecież chodzi! Stworzenie atrakcyjnej aranżacji niewielkiego pomieszczenia nie jest wcale łatwe. Nawet niepozorna półeczka na buty może nie zmieścić się w naszym ciasnym holu, jeśli wcześniej nie rozplanujemy dokładnie, gdzie ją w ogóle ustawimy. Na pewno warto przygotować sobie więc ogólną koncepcję i krok po kroku wybierajmy do holu kolejne przedmioty i dekoracje. Nie spieszmy się i bez obaw przygotujmy nową przestrzeń, kombinując z różnymi elementami powiększającymi optycznie niewielkie metraże. Efekt ostateczny z pewnością będzie nas satysfakcjonował.

Urządzanie przedpokoju

Urządzając bądź remontując dom chcemy, aby nasz dom był szczególny, była w nim miła atmosfera, oraz aby był przyszłościowy, ale również rodziny i klimatyczny. Na pierwszy ogień bardzo często idą sypialnia, kuchnia, łazienka, pokoiki dzieciaczków, pokój dzienny czy też pokój gościnny. Niemniej jednak także ważny jest hol, a więc ta część domu, którą widzi się jako pierwszą po powrocie do mieszkania. Ważne, żeby nasz wymarzony dom był ciepły a także rodzinny, żebyśmy z szczerym uśmiechem otwierali drzwi swojego domu. Hol to także miejsce, które od razu ukazuje się oczom gości nas odwiedzających, i to na jego podstawie zazwyczaj budują oni swoje pierwsze wrażenie o naszym domu i o nas jako gospodarzach. Warto zatem poświęcić trochę swojego wolnego czasu i zastanowić się, jak chcielibyśmy zaaranżować własny przedpokój. Bardzo ważne z całą pewnością są meble a także ozdoby, które dodadzą naszemu holowi oryginalnego charakteru. Tego typu meble możemy nabyć poprzez różnorakie strony internetowe, jak również odwiedzając przeróżne salony z meblami. Prócz nietuzinkowego wyglądu istotna będzie również efektywność a także praktyczność umeblowania. Bywa to istotne, ażebyśmy potrafili utrzymać w swoim mieszkaniu porządek i ład. Ważna jest odpowiednia organizacja a ponadto odpowiednie spożytkowanie całej przestrzeni, żebyśmy wygospodarowali wolną przestrzeń na składowanie naszych ciuchów, szalików, czapek na zimę, oraz urządzeń niezbędnych do wakacyjnych podróży. Podstawowym umeblowaniem właściwie każdego holu jest szafka na buty, dzięki której zdołamy utrzymać porządek w swoim mieszkaniu. Wyposażyć się w taką półkę powinny w szczególności panie, które mają ogrom obuwia. półka na buty powinna być wielka oraz ustawna, a także przestronna. Interesującym wyjściem na pewno będzie podział szafki na buty na tyle części, ilu jest domowników, co umożliwi wprowadzić porządek i ład do naszej szafki. Będziemy mogli także zaopatrzyć przedpokój w ogromne, luksusowo wyglądające lustro, które doda niewątpliwie pomieszczeniu oryginalności a także efektu optycznego powiększenia, i specjalne wieszaki na kurtki oraz płaszcze, bardzo dużą szafę bądź komodę na odzież sezonową. Nie powinno brakować w holu też dekoracji oraz kwiatów czy roślin doniczkowych. Następnym krokiem jest dobranie koloru ścian do naszego przedsionka. Super wyglądają jaśniejsze kolory, jak np biały czy też beżowy, ale możemy też popróbować z ciemniejszymi kolorami. Ażeby nie było nudno, wspaniałym pomysłem jest wytypowanie przykładowo jednej mniejszej ściany, i pomalowanie jej na jakiś ciemniejszy kolor, który będzie swoim mocniejszym kolorem zwracał uwagę. Będziemy mogli dobrać do tego kilka ciekawych dodatków w tym samym kolorze, co świetnie uzupełni całość. Kreatywnym wyjściem, które można dostrzec u poniektórych rodzin, jest zawieszenie na ścianach wielu fotografii rodzinnych w cudownych, ozdobnych ramach. Doda niewątpliwie to naszemu pomieszczeniu niepowtarzającego charakteru i wyjątkowego klimatu, który stworzy ciepłą atmosferę w mieszkaniu. Oprócz tego możemy w taki właśnie sposób zademonstrować historię ukochanej rodziny i opowiedzieć ją swoim znajomym i przyjaciołom przy kolejnej wizycie. Jak można zauważyć, urządzenie przedsionka nie jest takie łatwe, jak się wydaje, jednak na pewno warto przeznaczyć na to pomieszczenie odrobinę więcej czasu, ażeby poprzez długi okres czasu cieszyć się cudownymi efektami.