Dokładna pielęgnacja skóry to dla większości kobiet nie tylko naturalna część każdego dnia, ale także niezwykła przyjemność – zwłaszcza gdy mamy pod ręką odpowiednie kosmetyki. Jednym z nich jest z pewnością balsam do ciała. Dlaczego nie należy o nim zapominać i czym kierować się przy jego wyborze?

Balsam do ciała – dlaczego jest niezbędny?

Niemal przez cały czas jesteśmy narażeni na naruszenie warstwy lipidowej skóry – zagrożenie stanowią nie tylko częste kąpiele (zarówno w basenie, jak i w wannie), ale także promienie słoneczne czy nawet klimatyzacja. Do ochrony przed negatywnymi skutkami zjawiska najlepiej posłuży nawilżające mleczko lub balsam do ciała. W celu zapewnienia widocznych, a przede wszystkim odczuwalnych efektów działania kosmetyku należy stosować go każdego dnia. Co na tym zyskamy? Nie tylko przyjemną w dotyku, miękką i nawilżoną skórę, ale także elastyczność, która chroni nas przed jej uszkodzeniami mechanicznymi. Warto pamiętać, że balsam do ciała może także w pewnym stopniu redukować zmarszczki. Jego dodatkowym atutem jest zwykle także niesamowicie przyjemny zapach, który skutecznie umila wszelkie zabiegi pielęgnacyjne.

Jaki balsam do ciała wybrać?

Kupując balsam do ciała nie powinniśmy kierować się jedynie jego zapachem czy przyjemną konsystencją – podstawą jest dobranie kosmetyku do naszego wieku, typu skóry i faktycznych potrzeb. Mocno wysuszona skóra skłonna do podrażnień, a do tego wrażliwa na alergeny, będzie wymagała specjalistycznej opieki. Balsam do ciała przystosowany do skóry atopowej zazwyczaj jest pozbawiony substancji zapachowych, natomiast daje nam gwarancję szybkiej ulgi i bezpiecznego stosowania. Skórze wymagającej mocnego nawilżenia i odżywienia z pewnością pomoże balsam wzbogacony o dodatkowe substancje, takie jak np. olejek jojoba, proteiny jedwabiu czy witaminy (najczęściej E i C). Inny balsam do ciała wybierze oczywiście nastolatka, a zupełnie różny jej mama – informacja o grupie docelowej powinna być dla nas kluczowa. Podczas gdy młode kobiety chętnie sięgną po balsam koloryzujący, dojrzalszym użytkowniczkom z pewnością bardziej będzie zależało na ujędrnianiu skóry i skutecznej redukcji zmarszczek. Wybierając się do apteki czy drogerii z pewnością znajdziemy szeroką gamę produktów stworzonych z myślą o najbardziej wymagających kobietach – każda z nas bez trudu znajdzie wśród nich coś dla siebie.