[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”grid” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern” z_index=””][vc_column][vc_column_text]

Staliśmy się obserwatorami historii

W niedzielę ruszyły pierwsze kontrakty terminowe na bitcoinach, które jak piszą niektórzy, mogą całkiem zmienić los kryptowalut. Oto bitcoin zawitał oficjalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak ogromne, że dwa razy trzeba było zatrzymać handel w wyniku osiągnięcia limitów zmian cen. Cboe Global Markets wprowadziła kontrakty terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta grupa giełd z Chicago, będzie pierwszą, która wprowadzi do obiegu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Również w grudniu z własną propozycją ruszy CMB Group, rywal Cboe, a Nasdaq przygotowuje się do wprowadzenia bitcoinowych transakcji terminowych w drugiej połowie 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

giełda bitcoinProdukt proponowany przez Cboe pozwoli inwestorom obstawiać zakłady nawiązujące do przyszłej wartości bitcoina, która będzie ustalana według notowań na giełdzie Gemini, stworzonej przez dwóch braci Winklevoss. Cały szereg jest zdania, że te futuresy otworzą dojście na dużo szerszy udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno Wall Street, jak i inwestorów indywidualnych. I tak się niejako stało. Cboe dwa razy zatrzymało dzisiaj z rana handel kontraktami bitcoina po wzroście o 10 procent., a następnie o 20 procent. Przestoje trwały kilka minut, co miało dać chwilę na opanowanie inwestorom. Debiut kontraktów pchnął także wartość bitcoina. Z weekendowego dołka poleciała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o koło 20 proc. Holger Zschaepitz, reporter rynkowy „Die Welt”, dostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla pokolenia Y. W czasie gdy kalkulacja kryptowaluty rosła, tracił żółty kruszec oraz srebro.

Kontrakty terminowe na bitcoina

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak początek realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już doradził, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty. Polska giełda Bitcoin to BitBay.

Inwestycja w BTC

Należałoby zainteresować się inwestycją w kryptowaluty, w pośród niejednej platform umożliwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą skupienie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem profesjonalna i równocześnie intuicyjna giełda Bitcoin ułatwiająca także sprzedaż Etherum, Bitcoin Cash, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma osiągnęła międzynarodowy sukces tylko z Polskim majątkiem. Stwierdzamy, że Giełda BitBay jest idealną platformą aby zacząć przygodę z kryptowalutami.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]