Jak postępować po wypadku drogowym – pomoc drogowa Szczecin

Nasz świat niestety jest przepełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Zdarzają się one bardzo często w różnych dziedzinach. Transport jest przepełniony tego rodzaju nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki to jedne z często występujących sytuacji. Ofiarami takowych wypadków częstokroć są kierowcy samochodów, ich pasażerowie, osoby piesze, osoby podróżujące rowerami, robotnicy drogowi oraz budowlani. Niestety każdy kto jest częścią ruchu drogowego jest narażony na zagrożenie, poprzez to na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W momencie jakiejś kolizji konieczna jest drogowa. Głównym celem takiej pomocy drogowej jest przede wszystkim transport a także holowanie aut które uległy jakiejś awarii lub kolizji. Holują oni pojazdy do warsztatów, ubezpieczalni lub różnorakich innych miejsc które zostały wskazane poprzez właścicieli danego pojazdu.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu profesjonalnych pojazdów – tak zwanej lawety. Lawety są zaopatrzone w żółte sygnały ostrzegawcze, trzeba je także należycie zabezpieczyć trójkątem ostrzegawczym oraz pachołkami. Częstokroć użytkuje się specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a pojazd wciągany jest przy użyciu elektrycznej albo spalinowej wciągarki. Lina stalowa jest w stanie podnieść samochód ważący nawet kilka ton. Specyfika wypadków drogowych, które częstokroć potrafią zaszokować nas swoją formą zmusza pomoc drogową do rozwijania się a także powiększania swoich własnych możliwości.

Polecana strona : http://kazauto.pl/autoholowanie-pojazdu-szczecin/

Pierwsza pomoc – jak zachować się w razie kolizji

Na naszym świecie miejsce mają coraz to dziwniejsze i trudniejsze do okiełznania wypadki, które wraz z postępującą cywilizacją oraz technologią trudno zminimalizować. Biorąc udział w wypadku drogowym warto zachować rozwagę a także zawsze mieć przy sobie numer kontaktowy do pomocy drogowej. Oczywiście nigdy nie mamy pojęcia co może nam się przytrafić, zwłaszcza gdy udajemy się w dalszą podróż. Trzeba pamiętać, że w sytuacji jakiegoś wypadku czy kolizji nie możemy pod żadnym pozorem przestawiać samemu swojego samochodu. Jedyne co można zrobić (o ile posiadamy taką oczywiście możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku specjalnym trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Kolejne kroki naszego postępowania to przede wszystkim wezwanie policji, pogotowia ratunkowego – jeżeli jest taka potrzeba i jeżeli jesteśmy w stanie udzielamy pomocy poszkodowanym.